KEPENYS IR INKSTAI

 

Kepenys ir inkstai valo iš kraujo šalutinius medžiagų apykaitos produktus ir kenksmingas medžiagas. Kenksmingos medžiagos į kraują gali patekti kaip šalutiniai normalaus virškinimo proceso produktai arba gali rezorbuotis iš žarnyno, pavyzdžiui, kraujyje susikaupusios kenksmingos medžiagos gali sukelti sunkias ligas.

 

 

KEPENIMS SVEIKAS MAISTAS

 

Kepenys yra gyvybinis organas, perdirbantis į kraują patekusias chemines medžiagas, - suskaido jas į junginius, kuriuos organizmas gali arba pasisavinti, arba pašalinti per inkstus. Kepenų fermentai dalyvauja riebalų virškinime. Nuo kepenų veiklos tiesiogiai priklauso viso organizmo veikla. Netinkamas maistas ir gėrimai kenkia kepenų veiklai. Kepenis gali pažeisti alkoholio ir kofeino perteklius. Dėl vidurių užkietėjimo, kurį gali sukelti ląstelienos ir skysčių trūkumas, toksinai per žarnų sieneles pakartotinai rezorbuojasi į kraują, kepenys turi papildomai juos perdirbti ir gali neatlaikyti tokio krūvio.

·       Gerkite daug vandens, kad kepenys lengviau išvalytų iš kraujo toksinus.

·       Saugokitės vidurių užkietėjimo.

·       Saikingai vartokite alkoholį ir kofeiną.

 

 

INKSTAMS SVEIKAS MAISTAS

 

Inkstai nenutrūkstamai filtruoja kraują, pašalindami iš jo nereikalingas chemines medžiagas ir skysčių perteklių – visa tai virsta šlapimu. Išskyrus inkstų nepakankamumo atvejus, kai būtina speciali dieta, mityba turi nedaug įtakos inkstų būklei. Vis dėlto labai svarbu daug gerti, geriausia – gryno vandens. Vanduo plauna inkstus ir padeda išvengti šlapimtakių uždegimo. Kai kurie žmonės turi polinkį į inkstų akmenis. Tai nedideli kalcio oksalato ar fosfato dariniai. Slinkdami šlapimtakiais, akmenys sukelia stiprius skausmus – ligoniams būtina medikų pagalba. Jei turite polinkį į kalcio oksalato akmenis, labai svarbu atsisakyti oksalo rūgšties turinčių maisto produktų – burokėlių, špinatų, rabarbarų, agrastų, braškių, riešutų, šokolado, arbatos.