Pesimistas ir optimistas

        Literatūra užkėlė pesimistą ant pjedestalo ir pavertė jį romantišku herojumi. Pesimizmas netgi tapo neatskiriamu subtilaus, rafinuoto intelektualo bruožu. Optimistui atiteko neblogo, bet itin išmintingo guvuolio vaidmuo. Juk ir anekdotas tvirtina, kad pesimistas - tai gerai informuotas optimistas.

Kam sekasi geriau?

        Mokslininkai įsitikinę, kad gyvenimas daugiau šansų suteikia optimistams. Jie ir mokosi geriau už pesimistus, ir karjerą daro lengviau, turi daugiau draugų, yra sveikesni. Riba tarp šių dviejų tipų mokslininkai laiko tokį asmenybės bruožą, kaip " sugebėjimas neprarasti vilties ". Pesimizmas - įgyta psichikos reakcija, tam tikras kenksmingas mąstymo įprotis. Pesimizmas pavojingas, nes jis griauna asmenybę, darydamas žmogų silpnesnį ir netgi blogesnį, negu jis galėtų tapti.

Pesimizmo formavimosi mechanizmas iki galo dar neištirtas. Tačiau mokslininkai laikosi vieningos nuomonės, kad jo šaknų reikėtų ieškoti dar vaikystėje. Mylimo žmogaus mirtis, jausmų ir troškimų užgniaužimas, perdėtas mokytojų griežtumas ir reiklumas - visa tai jau ankstyvoje jaunystėje gali suformuoti pesimistinį požiūrį į gyvenimą. Viltis - tai valia siekiant tikslo ir kelio į jį ieškojimas. Praradęs viltį pesimistas praranda tikėjimą, kad jo sąmoninga veikla gali duoti laukiamą rezultatą.

Pesimizmo galima atsisakyti

        Psichologai teigia, kad pesimizmo, kaip ir bet kokio ydingo įpročio, galima atsisakyti. Svarbiausia tai, kaip mes paaiškinsime savo nesėkmių ir nemalonumų priežastis. Pesimistai savo nesėkmių ir nemalonumų nesąmoningai ieško savo elgesy ir lemtingai susiklosčiusiose aplinkybėse. Optimistai nekankina savęs savigrauža. Viltis gimdo tikėjimą, kad išeitį galima rasti.Tai suteikia jėgų ir priverčia ieškoti problemos sprendimo.

Optimizmas - geriausias vaistas

        Amerikiečių tyrinėtojai priėjo išvadą, kad studentai optimistai mokosi geriau net už aukštesnio intelekto studentus pesimistus. Optimistai lengviau daro karjerą, nes emociškai tam nusiteikę ir ne taip skausmingai išgyvena nesėkmes. Optimistai nepaprastai patrauklūs kitiems. Pesimistai sutelkia dėmesį į save ir savo problemas, izoliuojasi ir įsijaučia į niūrų narcizizmą. O optimistai atviri supančiam pasauliui, jie sugeba nustumti savąsias problemas tam kad išgirstų svetimas. Ir todėl jie turi daugybę draugų ir pažįstamų, pasiryžusių paremti ir pagelbėti sunkią akimirką.

Optimizmas - geriausias vaistas. Optimistiškai nusiteikę pacientai daug greičiau ir lengviau sveiksta.Optimizmas ir sveikiems padeda išlikti žvaliems - iš dalies dėl to, kad jie labiau rūpinasi savimi.

Pesimizmą būtina įveikti. Gydymas nėra paprastas ir greitas. Bet kiekvienas gali įvaldyti " vilties techniką " .

"Vilties technika"

 


[Į pradžią][Nervų sistemos ir jų dalys][Stresas][Psichinės sveikatos stiprinimas][Kaip sėkmingai mokytis ir išvengti streso besiruošiant egzaminui][Koks mokymosi tipas jums būdingas][Atsakymai į dažniausiai pasitaikančius klausymus apie depresiją][Savižudybė]