Apie spuogus spuogelius...

    Spuogų ir kitų odos defektų atsiradimas paauglystės periodu yra žiaurus smūgis jauniems žmonėms, kurie turi susidoroti su kitais emociniais ir fiziologiniais pokyčiais.Paauglystėje odos pakitimus lemia hormonai. Odos riebalų liaukos padidėja ir suaktyvėja, gamindamos riebios medžiagos perteklių. Riebalų liaukų yra viso kūno odoje, bet daugiau jų yra ant veido ( ypač kaktoje, ant nosies ir smakro, dažnai vadinamoje ,,T" zonoje ), ant kaklo, pečių, viršutinės krūtinės dalies ir nugaros. Tai sritys, kuriose dažniausiai iškyla spuogai.


       Spuogų  atsiradimas

    Odos problemų šaknys yra po odos paviršiumi esančiame davinyje. Paprastai riebalų liaukų pagaminti riebalai prasiskverbia pro plaukų maišelius ar poras į odos paviršių. Padidėjus riebalų kiekiui, jis gali susijungti su negyvomis odos ląstelėmis ir užkimšti poras.Tuomet atsiradusios bakterijos dauginasi ir skaido riebalus porose, išleisdamos toksines medžiagas, kurios prasiskverbia pro porų sienelę ir lemia odos paviršiaus paraudimą bei spuogelius.
    Porų kamščiai, susijungę su oru virsta inkštirais. Tai ne purvas sudaro inkštirus tamsius. Juodumas yra dėl pigmento melanino, kuris susirenka pusiau užkimštoje poroje. Kai pora visiškai užsikemša, susiformuoja spuogas. Jis yra pavojingesnis už inkštirą, nes dėl jo gali kilti uždegimas. Spuogai yra odos savybė ir jie susiformuoja odos poroje aplink plaukų maišelius ir riebalų liaukas.

Kasdieninės odos priežiūros įpročiai gydant spuogus:

    Paaugliai gali neturėti pakankamai kantrybės, bet laikui bėgant, išmokus rūpintis oda, galima išvengti spuogų. Jokios odos priežiūros priemonės negali duoti rezultatų per naktį, tačiau iš anksto užkirsdami kelią ir gydydami, paaugliai gali pasiekti, kad jų oda būtų lygesnė ir išmokti geriau rūpintis iškilusiais spuogais.

Prevencija: kad nuplautų kasdienį purvą ir riebalus nuo savo veido, paaugliai turi atsargiai prausti veidą su švelniu veido skysčiu ar švelniu antibakteriniu muilu bent du kartus per dieną.Negalima spausti, krapštyti ir liesti spuogų, nes tai gali sukelti uždegimą ir jis paplis po visą odą.

Į pradžią Oda, jos sandara Veido ir kūno odos priežiūra Veido odos tipų lentelė Masažas Plaukai