Kaip pastojama?

        Apvaisinimas- tai spermatozoido ir kiaušinėlio susijungimas. Subrendęs kiaušinėlis (vienas iš maždaug 400 000, su kuriais gimsta moteris) išleidžiamas iš kiaušidės (gavusios hormonų 'signalą') ir slenka kiaušintakiu, jungiančiu kiaušidę su gimda. Tame kiaušintakyje ir įvyksta apvaisinimas. Jeigu spermatozoidas, keliaujantis iš makšties, per gimdą, į kiaušintakį, sutinka kiaušinėlį, jis gali jį apvaisinti. Spermatozoidas pajėgus tai padaryti savaitę nuo tos dienos, kai jis paliko vyro kūną. Kiaušinėlis išlieka tinkamas apvaisinti iki trijų ar keturių dienų. Spermatozoidai, neapvaisinę kiaušinėlio, žūva.
        O kiaušinėlis tęsia savo kelionę. Per tris ar keturias dienas jis pasiekia gimdą. Apvaisintas kiaušinėlis paprastai įsitvirtina gimdos gleivinėje. Per šią gleivinę kiaušinėlis gauna iš motinos visas reikalingas medžiagas. Įsitvirtinęs kiaušinėlis vadinamas zigota. Maždaug po dviejų-aštuonių savaičių zigota tampa gemalu.
        Vaiko lytis nulemiama apvaisinimo metu. Kiekviename kiaušinėlyje ir spermatozoide yra po 23 chromosomas. Chromosomose sutelkta visa būsimo kūdikio genetinė informacija.
        Kiaušinėliuose būna vien X tipo chromosomos, spermatozoiduose-arba X, arba Y tipo chromosomos. Jeigu apvaisinant susilieja dvi X chromosomos, gims mergaitė, jeigu X ir Y-gims berniukas.

                                                    

        Apvaisinimas                                                                                              Besivystantis vaisius

 

Kas yra abortas?

        Abortas-tai nėštumo nutraukimas. Nuo persileidimo jis skiriasi tuo, kad pastarasis įvyksta savaime. Esama įvairių būdų abortams daryti; jie pasirenkami pagal gemalo 'amžių'. Abortai nėra labai pavojingi, jeigu juos daro kvalifikuoti specialistai.[Į pradžią] [Lytinės sistemos sandara] [Lytiškumo ugdymas]  [Lytinis brendimas] [Kas yra kontracepcija] [Lytiškai plintančios ligos] [Lytiniai nusikaltimai]