Sportinis gyvenimas

J.Janonio gimnazijos sportinis gyvenimas įdomus ir turiningas. Kiekvienais metais, jau tapo tradicija, organizuoti sporto šventes rudenį ir pavasarį. Rudenį vyksta įdomių ir linksmių rungčių varžybos, o pavasarį organizuojamos   lengvosios atletikos rungčių varžybos, estafetės su orientavimosi ir sporto elementais, taip pat organizuojami žygiai į gamtą ir kt.

Tradiciniais jau tapo krepšinio turnyrai tarp mokinių, abiturientų, mokytojų ir absolventų, populiarūs 3X3  “Mokinių Seimo”, “Gimnazijos taurei” laimėti, kiti draugiški turnyrai, pasikviečiant ir kitų mokyklų krepšinio komandas, organizuojami tolimų metimų ir baudų mėtymo konkursai.

Svarbiausi sportiniai įvykiai ir laimėjimai:

   1996 m. vaikinų krepšinio komanda, vad. E.Gedgaudo, iškovojo II vietą respublikinėse gimnazijų krepšinio varžybose.

1997-1998 m. vaikinų komanda, vad. mok.  E.Gedgaudo, dalyvavo MMKL organizuojamose varžybose.

1999 m. moksleivių mėgėjų krepšinio lygoje MMKL mūsų gimnazijos vaikinų komanda iškovojo II vietą. Taip pat iškovojo nemažai prizinių vietų įvairiuose miesto turnyruose.

Gimnazijoje yra ir merginų krepšinio komanda. Ji taip pat dalyvauja įvairiose varžybose. 1995 m. zoninėse krepšinio varžybose, merginų komanda ,vad. mok. L.Gudaitės, iškovojo III vietą. Kaip ir vaikinų komanda taip ir merginos dalyvauja įvairiuose miesto organizuojamose krepšinio turnyruose 3X3, “Preventos taurei” laimėti (buvo prizininkės). Taip pat dalyvauja MMKL organizuojamame krepšinio turnyre ir 2000 m. iškovojo VIII vietą.

Mūsų gimnazijoje mokiniai dalyvauja orientavimosi sporto, lengvosios atletikos, futbolo, tinklinio, šaškių, šachmatų, stalo teniso ir kitose varžybose.

Gimnazijoje be krepšinio komandų yra vaikinų futbolo komanda, vad. mok. R.Kalvelienės. Kaip ir krepšininkai, futbolo komanda dalyvauja MMFL organizuojamose varžybose.

Populiarus ir OS (orientavimosi sportas), vad. Irenos ir Nerijaus Vydžiūnų. Sportininkai dalyvauja įvairiose pavasarį, rudenį ir žiemą vykstančiose varžybose. Žymūs mūsų gimnazijos šio sporto atstovai Ugnius ir Gytis Šumskai, R.Banytė, L.Rojus ir kt.

Ryškūs lengvaatlečių pasiekimai. Ketverius metus iš eilės mūsų gimnazijos l/a komanda vad. mok. L.Gudaitės dalyvauja respublikinėse gimnazijų l/a varžybose. Du metus buvo iškovotos V ir VI – osios vietos, 2000 m. – merginų komanda  iškovojo II vietą, 2001 m. – VI vietą. Gerus rezultatus pasiekė šuolininkės į tolį I.Urbonaitė (asm. rez. 5,19 m.), J.Urbonaitė (asm. rez. 5,07 m.). Abi merginos varžybose buvo prizininkės. Taip pat prizines vietas iškovojo T.Valys (rutulio stūmimas), G.Butinavičiūtė (šuolis į tolį), J.Geffel (1000 m. bėgimas), M.Goštautas (1000 m. bėgimas), M.Šiaudkulis (60 m. bėgimas), ir kt. Lengvaatlečiai dalyvauja ir miesto organizuojamose kroso bėgimuose, estafetėse l/a varžybose.

Mūsų gimnazijoje yra neblogai žaidžiančių ir šaškėmis bei šachmatais. Keli metai iš eilės iškovojamos prizinės vietos miesto ir respublikinėse varžybose. Tai J.Petrulevičiūtė ir P.Sakalauskas.

   J.Janonio gimnazijoje  populiarios sporto šakos, būreliai ir moduliai:

Pamokų moduliai Laisvalaikio Būreliai Žemesnių klasių
Krepšinis Šachmatai ir šaškės Krepšinis Kvadratas
Futbolas Tinklinis Futbolas Judrieji žaidimai
Orientavimosi sportas Rankinis Orientavimosi sportas Šaškės
Aerobika Stalo tenisas Aerobika Krepšinis

 Dirba mokytojai:

    L.Gudaitė, I.Vydžiūnienė, I.Bogdanskienė,  R.Kalvelienė ir E.Gedgaudas.

                                                                 

                                                                                            Mokytojos I.Vydžiūnienė ir L.Gudaitė